|
|
 | | From: | david bonde | | Subject: | Re: Telia | | Date: | Mon, 10 Jan 2005 12:21:01 +0100 |
|
|
 | Mårten wrote:
> "david bonde" skrev i meddelandet > news:ALIAS.1gq4ymq.jerbv925crarN%i97_bedREMOVETHIS@i.kth.se... > > > Erik Fichtelius pratar om konsekvensneutralitet. Det är väl i synnerhet > > saker som någon av någon anledning inte vill publicera som kan vara det > > som är värt att publicera. > > Goddag yxskaft. Var detta verkligen svar på frågan om huruvida det verkligen > borde vara svårt att förstå formuleringen "inte ämnat för publicering"?
Vad snackar du om? Som vanligt är dina resonemang så luddiga att de lmnar öppet för tusen tolkningar. Jag tror inte Anna Lindh avsåg att beslutet om de utvisade egyptierna skulle bli offentligt heller. Vad du avser eller inte är knappast intressant. Innehållet är däremot (ibland) intressant. Frågan är vem som är yxskaftet.
Du får väl vara försiktigare med orden i framtiden om du nu känner så stort obehag inför den här publiceringen.
> > Du har flera gånger hoppat över mina frågor hur du skulle formulerat dig > > om det varit avsett för publicering resp exakt vad det är som Safari > > inte stöder som behövs? > > Jag har påpekat att jag inte ser någon anledning att diskutera den saken i > detalj med dig.
Det är knappast specifikt för mig. Har Telia skickat ut något pressmeddelande eller publicerat någon www-sida som diskuterar saken?
Du arbetar med kommunikation på Telia, eller hur? För att göra det verkar du väldigt oerfaren.
-- A: Because it messes up the order in which people normally read text. Q: Why is top-posting such a bad thing? A: Top-posting. Q: What is the most annoying thing on usenet and in e-mail?
|
|
|